Siekiant apsaugoti varotojus nuo kredito įstaigų savivalės seime buvo priimtas vartojimo kreditų (kitaip dar vadinamųjų "greitųjų kreditų" ) įstatymas (projekto Nr.XIP-1315(3) ES), kuriame yra regalmentuojamas teisinis reguliavimas visų subjektų, kurie teikia greituosius kreditus. Šiuo įstatymo tikslas yra įgyvendinti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2008/48/EB dėl vartojimo kredito sutarčių, kurioje nurodoma kaip reguliuoti greitieji kreditai, kurie neviršyje 75 000 eurų sumos, bei, jeigu gaunant analogišką paskolą nėra įkeičiamas jogs kreditoriaus turtas. Kaip skelbia Seimo spaudos tarnybem už šio įstatymo priėjimą pasisakė  92 Seimo nariai, bei 6 susilaikė.

Viena iš svarbiausių įstatymo paskirčių buvo sureguliuoti, kad greituosius kreditus galėtų teikti tik juridiniai asmenys, kurie pateiks informaciją Vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VTAT), taip pat šie juridiniai asmenys bus įtraukti į viešai prieinamą vartojimo kredito davėjų sąrašą. Įmonės norinčios kreiptis dėl įtraukimos į greitųjų kreditų davėjų sąrašą turės raštiškai kreiptis į VTAT. Įstatyme taip numatomi specialūs reikalavimai kuriuos turės atitikti juridiniai asmenys, siekiantys gauti teisę dalinti greituosius kreditus.

Greitieji kreditai tai lengvas ir greitas sprendimas, padėsiantis išspręsti staiga atsiradusias finansines problemas. Lietuvoje greitieji kreditai atsirado palyginti neseniai, vos prieš trejus metus. Per tą laiką masiškai kūrėsi naujos greitųjų kreditų bendrovės.

Greitieji kreditai kaip ir galima suprasti iš jų pavadinimo leidžia žmonėms greičiau ir lengviau pasiskolinti pinigų. Seniau norint gauti nors mažą tik kelių tūkstančių litų vertės paskolą, tegdavo keliauti į banką, ten pildyti krūvas popierių reikalingų vartojamos paskolos gavimui. Su greitaisiais kreditais viskas yra kur kas operatyviau, tačiau už greitį tenka sumokėti gerokai didesnėmis palūkanomis.

Tik prasidėjus greitųjų kreditų verslui Lietuvoje, žmogui reikėdavi eiti į bendrovės atstovybę ir ten sudarinėti sutartį, tam, kad gauti kreditą. Vėliau sistema tobulėjo, atsirado bendrovių teikiančių kreditus pašto skyriuose, didžiuosiuose prekybos centruose, internete. Šiai dienai kreditai yra suteikiami net sms žinučių pagalbą, taigi paskolos galima tikėtis net sėdint bare su draugais.

Siekiant įmonių teikiančių greituosius kreditus veiklos standartizavimo buvo įkurta "LIetuvos greitųjų vartojimo kreditų asociacija" .