Mokėjimas valdyti savo asmeninius pinigus padeda išsaugoti finansinį stabilumą ir išvengti didelių finansinių sunkumų. Kaupimas pensiniam amžiui, skolų minimalizavimas ir realistiško biudžeto suformavimas yra vos keli iš daugybės svarbių įgūdžių, kuriuos būtina įvaldyti kiekvienam iš mūsų. Tačiau mokantis valdyti savo pinigus, efektyviausia tai daryti iš kitų praktinės patirties ir pateikiamų patarimų, todėl Finance43 šiame straipsnyje jums pristato net 15 ekspertų pateikiamus patarimus, kaip reikėtų teisingai valdyti savo finansus.

profesionalas

Paskolos šiandien sudaro didelę įvairovę. Ar apie kiekvieno tipo paskolas žinote svarbiausius faktus? Pats metas tai pasitikrinti. Vartojamosios paskolos

Tai – bene pats populiariausias paskolų tipas. Paprastai šio tipo paskolų dydis siekia nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų, o grąžinimo laikotarpis nėra labai ilgas – apsiribojama vos keliais mėnesiais. Na, o atsakant į klausimą, kokiu tikslu gali būti išleidžiami gaunami pinigai, reikia paminėti, kad variantų gali būti daug: pradedant remontu namuose ir užbaigiant namų apyvokos pirkiniais, pradedant grožio procedūromis ir užbaigiant kasdienėmis išlaidomis.

Dauguma mūsų dažnai net ne susimasto, kad reikia saugoti savo asmens kodą, gyvenamosios vietos adresą ar net vardą ir pavardę. Visuomenėja plačiai nuskambėjo ne vienas atvėjis kai pasinaudojant kito asmens duomenimis piktavaliai pasiskolindavo iš greitųjų kreditų bendrovių ar net bankų. Valstybinė duomenų inspekcija primena, kad labai svarbu saugoti savo asmeninę informaciją ir jos jokiu būdų neatskleisti tretiesiems asmenims, kurie neturi teisės dirbti su tokia informacija.

Praėja metai buvo tikrai išskirtiniai kalbant apie savivaldybių skolas. Ženkliai sumažėjo antro pagal dydį Lietuvos miesto Kauno įsiskolinimai, nuo Kauno bando neatsilikti ir Šiauliai. Ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas džiaugiasi, kad per 2016 metus taip pat ženkliai pavyko sumažinti miesto skolą.

Akcijos ir obligacijos nėra visiškai taps pats, nors daugelis žmonių jas abi vis dar laiko sinonimais. Jeigu norėtume pamatyti pagrindinius skirtumus – juos apibrėžtume taip. Obligacija yra paskola, kuri suteikiama žmogui. Tuo tarpu akcijos yra Jūsų galimybė būti tam tikros įmonės savininku ir ją valdyti, bandyti uždirbti daugiau. Taigi akivaizdu, kad akcijos ir obligacijos nėra visiškai tas pats.

Augant visuomenės pasitikėjimui atsigaunančia ekonomika, daugėja ir išduodamų vartojimo paskolų kiekis. Komerciniai bankai siūlo vartojimo paskolas fiziniams asmenims iki 30000 Eurų (tokia suma yra išduodama tik su sutuoktinio laidavimu). Dažnai vartojamuosius kreditus imantys asmenys siekia pagerinti buitį, atlikti būsto remontą, įsigyti naujesnį automobilį ar padengti kitas netikėtai atsiradusias finansinias problemas. Tačiau turbūt niekam ne paslaptis, kad gauti vartojimo kreditą iš komercinio banko yra itin sudėtinga ir daugelis besikreipiančiųjų sulaukia neigiamo atsakymo. Tokiems žmonėms lieka keletas alternatyvų.