Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija kviečia verslo atstovus, norinčius eksportuoti savo gaminius į užsienį, teikti paraiškas gauti Europos Sąjungos paramą sertifikatams, reikiamiems produktų ir paslaugų eksportui, įsigyti. Parama verslui bus teikiama pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“, o šiuo kvietimu planuojama investuoti 600 tūkst. eurų iš 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų.

Verslininkai, susidūrę su eksportu, žino, kaip kartais sudėtinga ir brangu gali būti gauti reikiamus sertifikatus, neretai tam reikalui net prireikia paskolos ar kitų finansavimo priemonių. Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, parama pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“ padės verslininkams ir paskatins juos gauti sertifikatus, įrodančius įmonės gaminamų produktų kokybę ir atitikimą tarptautiniams standartams.

Pagal naują priemonę bus remiamos įmonės, atitinkančios mažųjų ir vidutinių įmonių standartus. Programos lėšos bus skiriamos padengti 50 proc. sertifikatų įsigijimo išlaidų, į kurias įtraukiamas ir sertifikuoto gaminio transportavimas bei eksperto iš užsienio atvykimas.
Svarbu žinoti, kad projektas gali būti įgyvendinamas ne anksčiau nei paraiška bus įregistruota VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra. Jeigu projektas pradedamas įgyvendinti anksčiau, finansavimas jam nebus skiriamas ir verslo atstovai negalės gauti paramos. Paraišką verslininkams galima pildyti iki š. m. balandžio 21 d., o per visą 2014-2020 m. laikotarpį projektui numatoma skirti 1,5 mln. eurų investicijų.