Apsilankius kaimyninėje Latvijoje negali nepastebėti daugybės mums žinomų prekinių ženklų. Šioje šalyje veikia ne tik didieji prekybos centrai Maxima ir Rimi, bet ir dauguma kreditus arba kaip latviai sako krediti, teikiančios įmonės. Latvijoje greituosius vartojimo kreditus dalina nemažai mums jau pažįstamų bendrovių:

  • SohoCredit;
  • SmsCredit;
  • Litcredit (Latvijoje plėtojamas LatCredit prekinis ženklas);
  • Vivus;
  • Icredit;
  • Ferratum;
  • Ir daugelis kitų.
    Kaip ir pas, ten galima išvysti ne vieną autobusą ar viešojo transporto laukimo stotelę, išmarginta "atrie krediti" siūlančių įmonių reklama. Kaimyninėje šalyje šiuo metu taikomas kiek liberalesnis greitųjų paskolų suteikimo principas. Tačiau kaip ir visoje Europos sąjungoje čia galioje iš Briuselio atkeliavusios direktyvos, dėl smulkiųjų varotojimo paskolų suteikimo.

krediti

Yra įvairių pasiūlymų dėl paskolų suteikimo. Dar naujiena Lietuvoje, bet jau senai naudojama daugumoje vakarų šalių bei Latvijoje yra didesnių vartojimo paskolų suteikimas, kaip laidavimą užstatant automobilį. Tai itin patogu daugeliui varotojų, nes tokio automobilio savininkas, gavęs paskolą, gali ir toliau naudotis savo automobiliu. Tokiai paskolai gauti yra nereikalingas pajamų deklaravimas ar nuolatinės pajamos. Kreditorius mažiau rizikuoja prarasti pinigus, todėl lengviau suteikia ir paskolą vartotojui.
Latvijoje daugėja ekonomikos atsigavimo ženklų, todėl auga bendras vartojimas. Paskolos-visiems.lt primena, kad Latvijos vyriausybė ankščiau numatyto terminio grąžino kreditą tarptautiniam valiutos fondui. Kylanti ekonomika išjudina ir itin per krizė paveiktą nekilnojamojo turto rinką. Būten Latvijoje buvo fiksuotas didžiaus NT pigimas iš visų trijų baltijos valstybių. Žmonėms norint pirkti butus bei namus vėl populiarėja hipotekos kreditai. Šiuo metu prie nukritusių kainų dar prisideda ir rekordines žemumas pasiekusios euribor palūkanos. Tai skatina daugumą latvių skolintis šia, bendrąją Europos valiuta.