jaunavedziaiNepaslaptis, kad vestuvės yra išties nepigus malonumas. Reikia pamaitinti bei pagirdyti visą giminę bei kviestinius svečius, nusipirkti vestuvinius žiedus, išsinuomoti patalpas, suknelę, smokingą. Sąrašą galima būtų dar tęsti ir tęsti, todėl nenuostabu, kad vis daugiau jaunų žmonių ryžtasi šiam vienam iš svarbiausių gyvenimo žingsnių finansuoti paimant vartojimo kreditą.
Oficialios statistikos kiek jaunavedžių ima paskolas ar kreditus vestuvėms finansuoti nėra,  tačiau bankų darbuotojai užsimena, kad dažnai įsimylėjaliai nesliapia, kad paskolos paraišką pildo būtent tam, kad turėtų už ką nusipirkti vestvinius žiedus ar sukenlę bei surengti išties įsimintiną šventę.Vestuvėms skolinasi iki 20 000 litų
Dažniausiai jaunos poros vestvėms išleidžia apie 7000 - 10 000 litų. Būtent tokios paskolų sumos ir yra populiariausios. Tačiau pasitaiko ir tokių kurie kreipiasi dėl keliolikos ar net keliasdešimt tūktsančių litų siekančios paskolos. Didesnes sumas renkasi žmonės iki 25 metų, turintys aukštąjį išsilavinimą bei pastovias, didesnes nei vidutines pajamas. Tai jaunuoliai kurie dar neseniai pradėjo savarankišką gyvenimą, uždirba pakankamai pinigų, tačiau dar nespėjo sukaupti reikiamos sumos, tam, kad vestuvės būtų išties nepamirštamos. Šie žmonės nevengia skolintis.
Vakarų Europos šalyse bei Jungtinėse Amerijos Valstijose tokia vestuvių finansavimo praktika yra įprastas reiškinys. Tiesa JAV dažniau kreditus vestuvėms ima sutuoktinių tėvai. Europoje yra kiek kitokia tradicija, todėl jaunuoliai už tuoktuves paprastai susimoka patys. Svarbu tik nepersvrtinti savo galimybių, kad gražiausios gyvenimo šventės neužtemdytų prisiimti pernelyg dideli finansiniai įsipareigojimai.