Visuomėnėje vis aktualiasniai tampant viršsvorio problemai, nemažai žmonių tam, kad numesti svorį greitai ir be dietų - kreipiasi į plastikos chirurgus. Šiuo metu dauguma šias paslaugas teikiančių klinikų turi sudarę sutartis su lizingo bendrovėmis ir savo klientams gali pasiūlyti palankias kreditavimo sąlygas. Ieškantys kaip greitai numesti svorio klientai sudaro nemažą dalį visų pacientų. Riebalų nusiurbimą arba dar kitaip vadinamas "Liposakcijos procedūras" renkasi ne tik moterys, bet ir vyrai. Taip pat dažnai norima atlikti skrandžio sumažinimo arba "žiedo ant skrandžio uždėjimo" procedūras.

botokso injekcijaFinansavimą tokioms operacijoms gali gauti kiekvienas pilnametis Lietuvos Respublikos pilietis, turintis 18 metų bei nuolatines pajamas. Plastinės korekcijos procedūros priklausomai nuo specifikos kainuoja nuo poros tūkstančių iki keliasdešimt, bet tik išskirtiniais atvėjais peržiangia 20 000 litų sumą. Todėl šiai diena su lizingo bendrovių pagalba yra prieinamos didžiajai daliai visuomėnės.

Daugiausiai plastikos chirurgų kabinetų duris varsto moterys. Iš visų pacientų daugiau kaip devyniasdešimt procentų yra būtent moterys. Populiariausios procedūros yra krūtų didinimo operacijos. Šios operacijos yra priskiriamos daugiau prie estetinės chirurgijos procedūrų, tuo tarpu riebalų nusiurbimui klientai būna priversti dėl padidėjusios infarkto rizikos, cukrinio diabeto bei kitų su viršsvoriu susijusiu ligų. Todėl tokias procedūras patys medikai vertina daugiau kaip atstatomasias bei gydomasias nei estetines.
Prognuozuojama, kad per artimiausius 5 metus paskolų susijusiu su plastinėmis operacijos poreikis išaugs du kartus.