Lietuviai optimistiškiau žvelgia į ateitį ir vis dažniau kreipiasi dėl vartojamųjų paskolų. Per vienuolika praėjusių metų mėnesių, vien tik Ūkio bankas išdavė vartojimo paskolų daugiau kaip už 10,5 milijonų litų. Palyginus su ankstesniais metais, išduotų paskolų suma padidėjo daugiau kaip 4 kartus.  2011 m. sausio - vasario mėnesiais iš Ūkio banko skolinosi daugiau kaip 1500 fizinių asmenų.
Paskolų portfelį augina ir surpastėja reikalavimai bei patrauklios finansavimo galimybės. Šiuo metu Ūkio banke vartojamųjų paskolų palūkanos yra nuo 6% paskoloms eurais ir nuo 7% poskoloms išduodamoms litais.
Ūkio banko Komercijos tarnybos vadovo Justo Babarsko teigimu, 2011 m. lapkričio 30 d. bendras šio banko vartojimo paskolų portfelis sudarė beveik 30 000 000 litų. Praeitasi metais suteiktų paskolų suma buvo nuo 600 iki 40 000 litų.

Skolintis skatina ir papildomas draudimas

J. Bubarsko manymu, praeitais metais lietuvius kur kas aktyviau rinktis vartojimo paskolas skatino ne tik geros finansavimo sąlygos, tačiau ir banko pasiūlytas papildomas draudimas nuo darbo praradimo bei galimybė pasirinkti kreditą su papildomu gyvybės draudimu.
"Vartojamųjų paskolų paklausa yr tikrai didelė, bet Lietuviai šiuo metu jau kur kas objektyviau vertina savo finansines galimybes ir ateities perspektyvas. Ankstesniais metais prasidėjęs sunkmetis sudarė sąlygas lietuviams aktyviau skolintis, o papildoma galimybė apsidrausti nuo darbo netekimo eliminavo tas priežastis, kurios keldavo abejonių klientui, ar jis tikrai sugebės grąžinti paskolą. Šiuo metu žmonės yra užtikrint, kad draudimo dėka jie nepatirs sunkumų grąžindami bankui paskolą net ir kritiniu atveju, jei netektų darbo“, - sakė J. Babarskas.
Ūkio bankas, reaguodamas į situaciją, su kuria susidūrė kai kurie gyventojai, praėjusiais metais supaprastino vartojimo kreditų išdavimo sąlygas. Minimali vartojimo kredito suma buvo sumažinta iki 500 litų (anksčiau buvo tūkstantis litų). Taip pat, buvo visiškai panaikintas vartojamosioms paskoloms taikomas komisinio mokesčio minimumas, taigi šiuo metu mažiems kreditams nuo 500 iki 999 litų yra taikomas tik 1% komisinis mokestis.