Paskolos verslui nepaiso sienų, taip galima apibūdinti naująjį Lenkijos banko pasiūlymą Lietuvos verslui. Vienas didžiausių Lenkijos bankų „Bank Gospodarstwa Krajowego“, kurio akcijas valdo Lenkijos vyriausybė, pateikė originalų pasiūlymą Lietuvos verslininkams. Neseniai keletas skirtingų Lietuvos prekybininkų asociacijų gavo pasiūlymą dėl lengvatinių paskolų verslui, teikimo. Šios lengvatinės paskolos būtų teikiamos Lietuvoje registruotoms įmonėms, tačiau už gautas lėšas verslininkai privalės pirkti būtent Lenkijoje pagamintą produkciją.
Šiai abipusio bendradarbiavimo bei ūkio skaitinimo iniciatyvai Lenkai yra numate skirti beveik 5 milijardus litų (1,42 milijardų eurų). Paskolos terminas sviruos nuo 2 iki 7 metų, numatoma, kad vidutinė, metinė paskolų palūkanų norma bus 2,63%.
Kaip teigia Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Marius Busilas - tai yra netgi geresnis pasiūlymas už daugelio mūsų šalyje veikiančių bankų taikomas lengvatines paskolas. Vienas iš esminių pliusų yra ir tai, kad „Bank Gospodarstwa Krajowego“ teiks lengvatines paskolos absoliučiai visoms įmonėms, neprilausomai nuo darbuotojų kiekio ar metinės apyvartos.