Šiuo metu kreditų rinkoje yra daugybė skirtingų produktų. Prieš kelis metus karaliavusius greituosius kreditus dabar keičia ilgalaikai vartojimo, kreditai už automobilius dar kitaip vadinamas atgalinis lizingas. Neseniai svetainėje kreditui.lt/paskola-uz-automobili pasirodė išties įdomus straipsnis apie paskolas už automobilius. Pasirodo šiuo metu mūsų rinkoje yra net keletas įmonių, kurios specializuojasi paskolomis už ustata. Kaip užstatas ir yra įkeičiamas automobilis. Tai kiek primena dar iš senovės atėjusia skolinimo praktika, kuomet kreditoriui buvo įkeičiamos brangenybės, auksas bei kiti vertingi daiktai. Jei skolininkas laiku negalėdavo grąžinti paskolos - viskas likdavo kreditoriui.

Tačiau tikrai neverta susidaryti klaidingos nuomonės, kad kreditorius yra suinteresuotas tuo, jog paskola nebūtų grąžinti ir įkeistas turtas liktu jam. Tokiu atveju kreditą suteikusiai įmonei atsiranda papildomi rūpesčiai, kur parduoti automobilį. Reikia parduoti jį pelningai, kad pasidengtu kreditas. Šiuo metu kai bendrovės siūlo paskolas kurios dažnai net viršyje automobilio nominalią vertę - brangiai parduoti automobilį yra tikras iššūkis. Todėl kreditorius visada yra suiteresuotas tuo, kad paskola būtų grąžinta be papildomų niuansų.

Vartojamasis kreditas

Kita itin populiari kreditavimo rūšis yra vertojimo kreditas. Finansų specialistai pastebi, kad ši paskolų grupė visada tampa populiaresnė, kuomet ekonomika yra augimo stadijoje. Kai viskas gerai, gyventojai nebijo skolintis, turi aukštesnius lūkesčius. Šiuo metu vartojimo kreditus suteikia ne tik bankai, bet ir šiek tiek paslaugų profilį pakeitusios greitųjų kreditų bendrovės. Skirtingai nei komerciniai bankai, naujieji rinkos žaidėjai vis dar vilioja klientas pirma paskola nemokamai. Tiesa tokie vartojimo kreditai paprastai būna mažesniai nei vieno tūkstančio euro sumai ir trumpesniam nei vienų metų laikotarpiui. Nors už tokią sumą kardinaliai gyvenimo sau ir nepagerinsi, bet to pilnai užtenka kukliom šeimos atostogom ar nedideliam būsto remonetui, o gal net ir naujasniam automobiliui įsigyti.

Mūsų šalyje veikiančiuose komerciniuose bankuose šiuo metu galima tikėtis gauti vartojimo kreditą iki 15000 EUR. Maksimalus bankuose suteikiamo kredito laikotarpis yra šešiasdešimt mėnesių (penki metai). Bankų atstovai teigia, kad dažniausiai skolinamasi tam, kad pasigerinti savo buitį. Už vartojimo kreditą dažnai yra įsigyjamas automobilis, įvairūs buitiniai prietaisai, baldai ir kiti daiktai. Imant vartojimo paskola nereikalaujams turto įkeitimas, todėl žmogus savo nuožiūra gali pirkti viską kas tik jam atrodo reikalinga.

Kreditinės kortelės

Plastikiniai pinigai arba eletroniniai pinigai, kitų dar vadinami virtualieji pinigai. Dauguma iš mūsų naudojasi banko kortelėmis, bet ne visi žino, kad bankai gali suteikti mokėjimo kortelę su kredito limitu Tokiu atveju ji jau yra nebe debeto, bet kredito. Toks skolinimosi būdas itin populiarus JAV. Įdomu tai, kad kreditinės kortelės JAV pradėtos naudoti dar ilgai iki kompiuterinių sistemų atsiradimo. Šioje šalyje jos yra tokios pat populiarios kaip atsiskaitymas čekiais. Čekis - ne tik lietuviams, bet ir daugumai europiečių girdėtas tik kino filmuose, čia tokia atsiskaitymo forma beveik nenaudojama.

Šiuo metu kreditinių kortelių paslaugas teikia visi didieji komerciniai bankai. Kaip taisyklė yra išduodama Visa arba MasterCard kortelė, su numatytu kredito limitu. Jei išleidžiate mažiau, mokate palūkanas tik nuo tos sumos kurią panaudojote. Tai itin patogu jeigu norite jaustis saugiau ir visada turėti po ranka šiek tiek pinigų, tam atvejui jeigu jų staiga prireiktu.