Paskola įkeičiant automobilį

Prireikus pinigų, bet gavus neigiamą atsakymą iš komercinio banko, tenka ieškoti kitų kreditavimo įstaigų. Viena populiariausių alternatyvų yra kreiptis į specializuotas bendroves, kurios suteikia paskolas už automobilius. Lietuvoje šiuo metu veikia keletas įmonių, kurios suteikia tokias paskolas, štai paskola23 siūlo kreditą, kuris yra 10% (dešimt procentų) didesnis nei besiskolinančiam asmeniui priklausančio automobilio vertė. Minėta bendrovė suteikia paskolas už automobilį iki 15000 (penkiolikos tūkstančių) eurų, o šiuo metu dar ir vyskta akcija, kuomet galima iki 60 dienų atidėti palūkanų už paskolą mokėjimą.

Paskola23 vertina ne tik automobilį, bet ir patį klientą. Dėl šios priežasties suteikiamos paskolos suma, gali būti didesnė nei automobilio rinkos kaina. Įmonė nėra didelė, bet pasižymi profesionalumu ir draugiškumu. Paskola23 darbuotojai tikrai supranta, kad dėl paskolos žmonės kreipiasi ne dėl to, kad nori išlaidauti, o dėl to, kad jiems tikrai prireikė pinigų. Visų įmanomų gyvenimo situacijų numatyti nėra įmanoma, tačiau pasikeitus gyvenimo aplinkybėms svarbu sumokėti bent pusę įmokos ir tartis dėl mokėjimo grafiko keitimo, tuomet nesusidarys skola.

Gali iškilti klausimas “kodėl gauti kreditą už automobilį yra lengviau nei vartojimo kreditą banke?”. Taip yra, nes įkeičiamas turtas (šiuo atveju automobilis) pereina kreditoriui, jei skolininkas nesugeba vykdyti savo įsipareigojimų ir negrąžina pasiskolintų pinigų. Verta paminėti, kad negražinus paskolos, nukenčia ir skolintojas – kreditoriui atsiranda papildomų išlaidų administruojant kreditą, rūpinantis turto perėmimu bei pardavimu. Todėl sutartinių įsipareigojimų vygdymu yra suinteresuotos abi pusės.

Paskola su kito asmens laidavimu

Straipsnio pradžioje jau minėjome, kad bankai suteikia didesnes paskolas tik tuo atveju, jei už ją garantuoja abu sutuoktiniai. Tokia paskola tampa jau nebe asmenine atsakomybe, bet bendru šeimos įsipareigojimu. Jei žmogus nėra susituokęs/usi, laiduotoju gali būti ir kiti šeimos nariai ar netgi visai giminystės ryšiais nesusiję asmenys. Bankai tokią apsidraudimo priemonę naudoja ir kai prašoma mažesnės sumos (net ir 3000 eurų), jei jiems kyla įtarimų, kad ateityje gali iškilti sunkumų su paskolos grąžinimu.

Jei asmuo, kuris gavo kreditą laiku nemoka įmokų ar kitaip pažeidžia sutartyje numatytas sąlygas – paskolą grąžinti gali tekti už ją laidavusiui asmeniui. Dėl pastarosios priežasties į laidavimą reikia žiūrėti itin atsakingai ir laiduoti tik būnant tikram, kad iškilus sunkumams jūs irgi galėsite padengti kito asmens skolą.

Kreditas gali tapti tikrai naudingas ir pagelbėti kasdieninėje buityje ar netgi padėti uždirbti daugiau pinigų, tačiau mes norime priminti, kad skolintis reikia atsakingai ir prieš tai skeptiškai/realistiškai įvertinti savo galimybės laiku padengti įsiskolinimą.