Akcijos ir obligacijos nėra visiškai taps pats, nors daugelis žmonių jas abi vis dar laiko sinonimais. Jeigu norėtume pamatyti pagrindinius skirtumus – juos apibrėžtume taip. Obligacija yra paskola, kuri suteikiama žmogui. Tuo tarpu akcijos yra Jūsų galimybė būti tam tikros įmonės savininku ir ją valdyti, bandyti uždirbti daugiau. Taigi akivaizdu, kad akcijos ir obligacijos nėra visiškai tas pats.

Akcijų vertė kinta greičiau nei obligacijų

Kiekvieną dieną mūsų ekonomika kažkiek kinta. Nors mes, paprasti žmonės, dažniausiai to nejaučiame, tačiau didžiausi verslininkai su baime laukia kiekvieno pokyčio. Kadangi akcijos kinta kur kas intensyviau – jomis pasitikėti yra daug sunkiau. Obligacijų palūkanos taip pat gali kažkiek svyruoti, tačiau dažniausiai labai minimaliai.

Akcijos turimos neribotą laiko tarpą

Akcijos yra ilgalaikės ir niekas neturi teisės pasisavinti kito žmogaus akcijų, jeigu jis nenori jų parduoti. Akcijas galima turėti vieną dieną, vieną savaitę, vienerius metus ir vieną gyvenimą. Štai su obligacijomis yra kiek kitaip, kadangi dažniausiai jų naudojimo laiko tarpas yra ribotas ir fiksuotas. Jų išsipirkimo laiko tarpas gali varijuoti nuo kelių mėnesių iki kelių dešimčių metų, tad čia jau yra individualus susitarimo laiko tarpas.

Skirtingas uždarbis

Iš šių abiejų galimybių yra uždirbama skirtingai ir tuo pačiu galima uždirbti skirtingo dydžio pinigų sumas. Akcijos duoda pelno tada, kai pačios akcijos pabrangsta ir gaunamas dividendas auga. Tuo tarpu obligacijos gaunamos tam tikro dydžio palūkanos, kurios buvo nustatytos pasiskolinimo pradžioje. Tiesa, palūkanų normos gali kisti, taigi tuo pačiu kažkiek kis ir uždarbis.

Pigimas = panašumas

Tiek akcijos, tiek obligacijos gali pikti ir tokiu atveju jūsų uždarbis bus mažesnis. Viskas remiasi tiek į viso pasaulio, tiek į Lietuvos ekonomiką. Nuo infliacijos nėra apsaugotas nei vienas iš mūsų, tad kartais paprasčiausiai neįmanoma nuspėti, ar Jūsų pasirinkta investicija bus naudinga. Palyginus matyti, kad akcijos yra kiek rizikingesnis pasirinkimas, tačiau tuo pačiu jis suteikia galimybę kur kas labiau užsidirbti.