Paskolos internetu yra išduodamos pilnamečiams Lietuvos Respublikos piliečiams arba užseniečiams turintiems nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje. Norint gauti paskolą internetu reikia turėti veikiančia banko sąskaitą. Paskolos patvirtinimui dažnai yra naudojama sms žinučių sistema, tačiau kai kurios įmonės patvirtinimą siunčia ir į elektroninį paštą. Taip pat teks užsiregistruoti paskolos davėjo elektroninėje sistemoje. Paskolą internetu gauti yra itin paprasta, dauguma tokias paslaugas teikiančių bendrovių net nereikalauja, kad žmogus kuris prašo paskolos turėtų pastovias pajamas. Lietuvoje tai vis dar naujiena Paskolos internetu kaip ir greitieji kreditai yra sąlyginai nauja paskolų rūšis Lietuvoje. Galima teigti, kad paskolos internetu yra atskira greitųjų kreditų rūšis, nes jų atsiradimą tiesiogiai įtakojo būtent greitieji kreditai. Dalis įmonių teikiančiu šias paslaugas yra susibūrusiu į Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociaciją (LSVKA). Pačios asociacijos narės savo paslaugas pristato ne kaip greituosius kreditus, bet kaip smulkiuosius vartojimo kreditus. Vienas iš pagrindinių panašias paslaugas teikiančių įmonių kozirys yra tai jog jos norėdamos teikti finansines paslaugas, neprivalo turėti banko licenzijos. Patogumas turi ir savo kainą, dažnai paskolos internetu yra suteikiamos su kur kas didesnėmis mėnesinėmis palūkanomis nei kitos tradicinės vartojamosios paskolos.

Visuomenėje vis labiau populiarėjančios paskolos internetu yra itin lengvas, paprastas ir patogus būdas pasiskolinti nedidelę sumą pinigų (dažniausiai skolinamasi nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų). Paskolos internetu ypač patrauklios žmonėms, kurie anksčiau niekada šia paslauga nesinaudojo – beveik visos įmonės, skolinančios pinigus, pirmą paskolą siūlo pasiimti nemokamai, t. y. be jokių palūkanų – tereikia laiku grąžinti pasiskolintą sumą.

Šiandien jaunas (o neretai ir garbingo amžiaus) žmogus nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be interneto, kuris naudojamas ne tik darbui bei laisvalaikiui, bet ir prekybai: vis daugiau žmonių internetu perka bei parduoda drabužius, kosmetiką, namų priežiūros reikmenis, baldus, automobilius ir pan. Internetu perkamas ir maistas bei mokami mokesčiai. Natūralu, kad šiandien vertinamos ir internetinės bankininkystės paslaugos bei internetu suteikiamos paskolos.

Nors paskolos suteikiamos ypač patraukliomis sąlygomis, vis dėlto kiekvienas žmogus, prieš imdamas paskolą, turėtų gerai apgalvoti, ar jam pavyks laiku grąžinti ne tik pasiskolintus pinigus, bet ir palūkanas. Paskolos internetu gali jums padėti, jei netekote darbo, patyrėte nuosavybės turto nuostolių, išaugo šildymo kaina ar netikėtai susirgote. Paskolos internetu jums pagelbės ir tuo atveju, jei norite įsigyti kilnojamą ar nekilnojamą turtą ir jums trūksta šiek tiek pinigų arba jei turite verslo idėją, kurios įgyvendinimui reikalingas nedidelis finansinis pastiprinimas. Jei nusprendėte pasiimti paskolą, nepamirškite, kad pasiskolintą sumą reikės grąžinti, o tam reikalingos nuolatinės pajamos. Jei artimiausiu metu neplanuojate pradėti dirbti arba nujaučiate, kad reikiamos sumos nepajėgsite grąžinti laiku, geriau neimkite paskolos.

Jei nusprendėte pasiimti paskolą, turite pateikti paraišką internetu (apsilankykite įmonės, kurios paslaugomis norite naudotis, tinklalapyje). Šią paraišką galite pateikti bet kuriuo paros metu. Nors paraiškos svarstomos tik darbo dienomis, tačiau darbuotojai yra operatyvūs ir pinigai jūsų sąskaitą pasieks nepraėjus vienai dienai. Asmenys, norintys gauti paskolą, turi turėti bent 18 metų (kai kurios įmonės paskolas suteikia asmenims nuo 21 metų), be to, šis asmuo turi gauti pastovias pajamas ir negali turėti viešai registruotų skolų. Jei asmuo atitinka visus šiuos reikalavimus, jam reikia pasirinkti norimą pasiskolinti sumą ir paskolos grąžinimo terminą ir tuomet patvirtinti savo duomenys.

Nors paskolos internetu yra ypač patogus būdas skolintis pinigų, vis dėlto nepamirškite, kad šiuos pinigus reikės gražinti nurodytu terminu. Kiekvienas, prieš skolindamasis, turėtų gerai pamąstyti ir nuspręsti, ar ši paskola jam yra būtina. Jei negalite apsispręsti, įmonės, teikiančios paskolas internetu, mielai padės jums priimti tinkamą sprendimą. Su konsultantais galėsite ne tik aptarti paskolos būtinybę, bet ir šio proceso subtilybes. Jei įvertinę savo pajamas suprasite, kad negalėsite laiku grąžinti pasiskolintų pinigų, galite rinktis ilgalaikę paskolą, kurią galėsite grąžinti mažesnėmis įmokomis per ilgesnį laikotarpį. Be to, imdami ilgalaikę paskolą galėsite pasiskolinti didesnę pinigų sumą.