Verslumo skatinimo fondas ir toliau skatina Lietuvius imtis nuosavo verslo. Pastebima, kad verslumu išsiskiria kai kurie šalie regionai. Daugiausiai paraiškų, lengvatinėms paskoloms gauti yra sulaukiama iš Kauno savivaldybės. Lietuvos centrinės kredito unijos duomenimis, naujiesiems Kauno verslininkams buvo išdalinta daugiau nei trečdalis visų paskolų (37%).

pinigai

Sostinės gyventojai buvo kiek vangesni ir nepaisant to fakto, jog Vilnius turi kur kas daugiau gyventojų, čia savo naujuosiu šeiminkus rado mažiau nei 30% verslumo skatinimo paskolų. Mažiausią aktyvymą tarp didmiesčių rodė Uostamiestis. Klaipėdiečiai išsidalino tik kiek daugiau nei 12% paskolų fondo.

Primename, kad šias paslaugas teikia Kredito unijos, šiuo metu yra penkiasdešimt septynios oficialius įgaliojimus teikti lengvatines paskolas turinčios kredito unijos.

Kreiptis dėl paskolų gali visi naujai registruojami arba veiklą ne ilgiau kaip dvyliką mėnesių vygdantys juridiniai asmenys.  Kreditavimas suteikiamas 3-5 metų laikotarpiui. Šis fondas buvo įsteigtas dar 2009 metais ir teikia paskolas bei subsidijas, mikrokreditus iki 86 000 litų. Siekiant, kad lėšas lengviau galėtų įsisavinti ir nepatyrę verslinikai, fondą prižūrinti INVEGA organizuoja specialius kursus bei apmokymus bei padeda paruošti verslo planus ir kitą reikalingą dokumentaciją.

Projektas yra finansuojamas iš Europos sąjungos struktūrinių fondų. Planuojame, kad iki 2015 metų galo bus išdalinta legvatinių paskolų už maždaug 50  000 000 (penkiasdešimt milijonų) litų. Visą lėšų skirstymo projektą administruoja UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).  Siekiant mažinti nedarbą, didinti socialinį užimtumą bei skatinti jaunimą kurti naujas darbo vietas, prioritetai yra teikiami asmenų grupėms iki 29 metų bei vyresniems nei 50 metų.