Planuojama, kad mokymuose dalyvaus ne mažiau kaip 5000 šalies gyventojų, 1200 verslininkams ar įmonėms bus suteiktos paskolos verslui pradėti arba plėtoti jau turimą.
INVEGA konkursą laimėjusiam kredito unijų konsorciumui iki 2015 m. pabaigos paskolins iki 50 mln. litų Europos socialinio fondų lėšų, kurios turės būti perskolintos tinkamiems paskolų gavėjams labai mažų – iki 86 tūkst. Lt paskolų forma. Paskolos bus teikiamos litais. Kredito unijų konsorciumas prisiims visą su skolinimu susijusią riziką.
Labai maža paskola, imama investicijoms ar apyvartinėms lėšoms papildyti, turės būti skirta naujam verslui pradėti arba veikiančios įmonės veiklai plėtoti, didinant jos konkurencingumą, veiklos efektyvumą.
Vienam paskolos gavėjui galės būti suteikta ne daugiau kaip viena paskola, kuri privalės turėti konkretų paskolos grąžinimo grafiką. Gavus labai mažą paskolą taip pat bus galima gauti ir INVEGA garantiją bei dalinį paskolų palūkanų kompensavimą.
Suteikiamos paskolos jos gavėjui nebus taikomi jokie administravimo mokesčiai. Tačiau paskolos gavėjas turės mokėti 3 mėn. VILIBOR +0,1 proc., bet ne mažiau kaip 2 proc. ir ne daugiau kaip 6 proc. metinių palūkanų, plius kredito unijos maržą (pastovią palūkanų dalį), kuri negalės viršyti 3,49 proc.
Dėl labai mažų paskolų reiktų kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją, tel.: (+370 37) 200 454, (+370 37) 719816, (+370 37) 200584, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai _CLOAKING , internetinė svetainė www.lku.lt.
Verslumo skatinimo fondas buvo įsteigtas 2009 m. gruodžio pabaigoje Socialinės apsaugos ir darbo (SADM), Finansų ministerijų bei UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ pasirašyta trišale sutartimi. Lėšos skiriamos per SADM administruojamą Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę „Verslumo skatinimas“. Ji finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis. Fondo paskirtis – skatinti verslumą, savarankišką užimtumą ir naujų darbo vietų kūrimą. Taip siekiama sudaryti sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms bei fiziniams asmenims pradėti savo verslą, o socialinėms įmonėms – plėtoti esamą.